« آگهی استخدام پیمانی  »

«ویژه متقاضیان بومی استان هرمزگان »

 سوالات استخدامی استانداری

استانداری هرمزگان برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود و سایر دستگاههای اجرایی استان طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی  برای به‌کارگیری افراد در دستگاههای اجرایی و از محل مجوز شماره ۴۵۵۰/۱۱۰/ دم  مورخ   ۲۱/۱۲/۱۳۹۰ معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور  تعدادی افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی ، تخصصی ، مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام می نماید :

شرایط عمومی استخدام :

–      تدین به دین مبین اسلام یا  یکی از ادیان رسمی کشور مطرح در قانون اساسی

–      تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران

–      التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

–      داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت ( ویژه آقایان )

–      نداشتن اعتیاد به دخانیات ، مواد مخدر و سابقه محکومیت جزائی موثر

–      داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای انجام کاری که استخدام می شوند .

–      نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آراء مراجع قانونی

–      داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی ، ثابت و پیمانی سایر دستگاههای دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.

شرایط اختصاصی استخدام :

–      حداقل سن  ۲۰ سال و حداکثر سن در مقطع فوق دبپلم ۳۰  – لیسانس ۳۳   فوق لیسانس   ۳۶  و دکترا  ۴۰  سال ، تمام تا آخرین روز مهلت ثبت نام می باشد .

–      تبصره : موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :

–      الف ) داوطلبانی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل( از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند ، به میزان حضور درجبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .

–      ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان ، مفقودالاثرها جانبازان از کارافتاده کلی که قادر به کار
نمی باشند شامل : همسر، فرزندان ، پدر، مادر ، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال .

–      ج ) آزادگان ، فرزندان شهداء ، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل دارای پنج سال سابقه اسارت دارند از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

–      د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ ۲۲/۱۱/۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها .

مدارک مورد نیاز :

–      تکمیل فرم درخواست شغل (با دقت و خط خوانا تکمیل گردد)

–      تصویر آخرین مدرک تحصیلی

–      تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ،تصویر صفحه آخر )

–      تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران )

–      رسید بانکی مبنی بر پرداخت مبلغ  ۰۰۰/۶۰ ریال به حساب جاری ۵۴/۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران بعنوان حق شرکت در آزمونهای تخصصی و آزمون علمی داوطلبان استخدام ( ایثارگران ۵۰ درصد مبلغ مذکور را می‌پردازند و فرزندان شاهد از پرداخت مبلغ معاف می باشند )

–      دوقطعه عکس ۴×۳ جدید ، تمام رخ ، پشت نویسی شده .(یک قطعه عکس روی برگ ثبت نام الصاق شود )

–      مدارک دال برایثارگری ، معلولین عادی حسب مورد از مراجع ذیربط

–      مدارک دال بربومی بودن

  نحوه ارسال مدارک و مهلت ثبت نام :

ثبت نام به صورت الکترونیکی از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۱/۳/۹۱ شروع و تا ساعت ۲۲ روز شنبه مورخ ۲۰/۳/۹۱ از طریق پایگاه اینترنتی استاندری هرمزگان به نشانی  www.hormozgan.ir     انجام می‌گیرد . لازم است داوطلبان همزمان با ثبت نام الکترونیکی مدارک خواسته شده را فقط در پاکت قطع  A4 قرار داده و با پست سفارشی به دفتر آموزش و پژوهش استانداری هرمزگان به نشانی بندرعباس میدان شهدا ابتدای بلوار  پاسداران کد پستی ۷۹۱۷۷۴۵۸۱۱ ارسال نمایند .

نکته مهم : داوطلبان باید علاوه بر نام و نام خانوادگی خود ، نام دستگاه اجرایی مورد تقاضا و محل جغرافیایی آن را نیز روی پاکت درج نمایند .

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت ثبت نام به پست تحویل و یا از هر طریق دیگری ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد . مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‌شود .

زمان و نحوه توزیع کارت

کارت ورود به جلسه آزمون توانمندیهای عمومی و تخصصی در روزهای سه‌شنبه مورخ ۲۳/۳/۹۱ و چهارشنبه مورخ ۲۴/۳/۹۱ از طریق سایت یاد شده قابل دریافت خواهد بود . روز پنجشنبه مورخ ۲۵/۳/۹۱ نیز برای رفع نقص احتمالی پرونده داوطلبان تعیین شده است . داوطلبان باید برای رفع نقص به دفتر آموزش و پژوهش استانداری به نشانی ذکر شده مراجعه نمایند . ضمنا ضرورت دارد داوطلبان در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت یاد شده نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند . صدور کارت ورود به جلسه و شرکت در آزمون به منزله تایید مدارک نمی‌باشد و مدارک پس از برگزاری آزمون در چارچوب ضوابط و مقررات مندرج در آگهی منتشره مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

مواد آزمون عبارتند از :

الف ) آزمون توانمندیهای عمومی شامل ۱- زبان و ادبیات فارسی۲- زبان انگلیسی عمومی ۳- ریاضی و آمار مقدماتی

۴- فن آوری اطلاعات ۵- معارف اسلامی ۶- اطلاعات سیاسی اجتماعی و مبانی قانونی به تعداد (۱۰۰) سوال چهار

 گزینه‌ای (بدون اعمال نمره منفی ) طراحی خواهد شد .

تبصره : اقلیت های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون

 توزیع می شود.

ب )  آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد .

تذکرات :

۱-     ۳۰ درصد  سهمیه تخصیص یافته  بر اساس  قانون اصلاح بند ( و ) ماده ( ۴۴)  قانون برنامه  پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران به ایثارگران مشمول بند مذکور تخصیص می یابد.

۲-     معلولین عادی بومی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۳- صد درصد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی استان تعلق دارد .

تبصره :  بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشند:

الف ) محل تولد داوطلب با محل جغرافیائی ( استان ) مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد .

ب ) حداقل دو مقطع از مقاطع تحصیلی ابتدائی ، راهنمائی و متوسطه را در محل جغرافیائی
( استان ) مورد تقاضا برای استخدام سپری کرده باشد( کلیه سنوات مقاطع مورد نظر ).

ج ) فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتیکه محل ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها
( اعم از ابتدائی ،  راهنمائی و دبیرستان ) با محل مورد تقاضای ( استان ) استخدامی یکی باشد نیز بومی تلقی می شوند.

توجه : داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

۴-  اولویت انتحاب با داوطلبان بومی همان شهرستان می‌باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان مورد نظر حد نصاب لازم برای قبولی در آزمون را کسب نکرده باشد از داوطلبان سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب میگردند .

۵- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی ( ۶۰ درصد کل نمره آزمون ) را کسب کرده اند،  به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۶-  کسب حد نصاب نمره لازم درآزمون توانمندی های عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخابت داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد.

۷- کارکنان غیر رسمی و همچنین نیروهای شرکتی شاغل در دستگاه اجرایی به ازای هرسال سابقه خدمت مربوط و مشابه در همان دستگاه از (۲) درصد و حداکثر(۲۰) درصد کل امیتاز در هریک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد . مشمولین این بند باید تاییدیه سوابق کاری خود را از کارگزینی دستگاه اجرایی متبوع خود اخذ و همراه با بقیه مدارک ارسال نمایند.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیر رسمی
دستگاه اجرایی مورد نظر ، داوطلبان بومی و شاغلین غیر رسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹-  به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدراک تحصیلی معادل صارده از دانشگاها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده وقبول شده‌اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰-  مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی ، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۱-  مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه ) بایستی به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد .

۱۲- انتخاب نهائی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه تخصصی و گزینش صورت خواهد گرفت .

ورود به درگاه ثبت نام

 

سوالات استخدامی استانداری