استانداری گلستان در نظر دارد برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود و سایر دستگاه های اجرایی استان، طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه های اجرایی، از محل مجوز شماره ۴۵۵۰/۱۱۰/دم مورخ ۲۱/۱۲/۹۰ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، تعداد (۱۸۲) نفر را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های عمومی، تخصصی، مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت پیمانی به شرح ذیل استخدام نماید.

شرایط عمومی استخدام

–       تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی

–       تابعیت نظام جمهوری اسلامی

–       التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی

–       داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت (برای آقایان)

–       نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و سابقه محکومیت جزایی مؤثر

–       داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.

–       نداشتن منع استخدام در دستگاه های دولتی به موجب آراء مراجع قانونی

–       داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی، ثابت و یا پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.

شرایط اختصاصی استخدام

–       داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر سی و پنج سال تمام تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۱۵/۳/۱۳۹۱)

تذکر) موارد ذیل به شرط ارائه تائیدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر داوطلب اضافه خواهد شد:

الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل داوطلبانه ( از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) خدمت نموده اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به انجام کار نمی باشند شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال.

ج) آزادگان، فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه های دولتی از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند؛ به میزان خدمت غیر رسمی آنها.

مدارک مورد نیاز

–       تکمیل برگ درخواست شغل ( با دقت و خط خوانا تکمیل گردد )

–       تصویر آخرین مدرک تحصیلی

–       تصویر صفحه اول شناسنامه (درصورت داشتن توضیحات تصویر صفحه آخر)

–       تصویر کارت ملی (پشت و رو)

–       تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)

–       اصل رسید بانکی مبنی بر پرداخت مبلغ ۶۰۰۰۰ ریال به حساب جاری ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران به عنوان حق شرکت در آزمونهای عمومی و تخصصی داوطلبان استخدام (ایثارگران از ۵۰ درصد مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از پرداخت کل هزینه ثبت نام معاف می باشند)

–       دو قطعه عکس ۴*۳ جدید، تمام رخ، پشت نویسی شده (یک قطعه عکس روی برگ ثبت نام الصاق شود)

–       مدرک دال بر بومی بودن، ایثارگری و معلولیت حسب مورد از مراجع ذیربط

–       نیروهای غیر رسمی دستگاه های اجرایی اعم از شرکتی و قراردادی، در صورتی که در آزمون شرکت نمایند و تمایل به استفاده از مزایای اشاره شده در بند (۳) قسمت تذکرات را دارند، ضروری است تأییدیه مدت زمان همکاری با دستگاه را کتباً اخذ نموده و تأییدیه مربوطه را به همراه سایر مدارک ارسال نمایند.

مهلت ثبت نام داوطلبان

–       مهلت ثبت نام الکترونیکی از روز چهارشنبه مورخ ۳/۳/۹۱ لغایت روز دوشنبه مورخ ۱۵/۳/۹۱ می باشد. ( مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد)

نحوه ثبت نام داوطلبان

ثبت نام باید هم به صورت دستی و هم به صورت الکترونیکی به ترتیب زیر صورت پذیرد:

ثبت نام الکترونیکی: داوطلب باید از طریق مراجعه به سایت استانداری به آدرس www.golestan.gov.ir متن کامل آگهی استخدامی و جداول شرایط احراز را دریافت و با دقت مطالعه نماید و فقط در صورتی که اطمینان حاصل نمود که واجد شرایط ثبت نام می باشد، نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

نکات مهم ثبت نام:

۱/۴- قبل از ثبت نام به آگهی استخدام و راهنمای نحوه تکمیل فرم موجود در سایت مراجعه و مندرجات آن را دقیقاً مطالعه نمایید.

۲/۴  ثبت نام زمانی تکمیل می باشد که داوطلب به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات خود در مرحله نهایی ثبت نام مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، فرم تقاضای استخدام را چاپ و نزد خود نگهداری کند. (داشتن کد رهگیری اعلامی سایت در این مرحله جهت دریافت کارت ورود به جلسه و سایر مراحل الزامی است. )

تذکر: قبل از واریز وجه ثبت نام، لازم است داوطلبان از تطبیق شرایط خود با مفاد آگهی استخدام اطمینان حاصل نمایند. ( بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. )

ثبت نام دستی: داوطلب موظف است قبل یا بعد از ثبت نام الکترونیکی، کلیه مدارک مورد نیاز اشاره شده در آگهی استخدامی را به ترتیب در پاکت A4 قرار داده و حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۱۳/۳/۹۱ از طریق پست پیشتاز به دستگاه مورد تقاضا برای استخدام به یکی از نشانی های درج شده در جدول زیر ارسال نمایند.

–       حتماً روی پاکت قید شود:  مربوط به استخدام همچنین نام دستگاه اجرایی مورد تقاضای استخدام، عنوان رشته شغلی و محل خدمت نیز روی پاکت قید شود.

–       به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقرر تحویل شده و یا از هر طریق دیگر ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد. وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

–       یادآوری: هر دو نحوه ثبت نام دستی و الکترونیکی باید در موعد تعیین شده انجام پذیرد، و در صورتی که فقط از یک طریق ثبت نام انجام شود، به ثبت نام انجام شده، ترتیب اثر داده نخواهد شد و مسئولیت آن بر عهده خود فرد خواهد بود.

–       تذکر خیلی مهم:

از آنجایی که مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی می شود، صدور کارت و شرکت در آزمون به منزله تأیید مدارک نمی باشد و مدارک پس از برگزاری آزمون در چارچوب ضوابط و مقررات و شرایط مندرج در آگهی منتشره مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ردیف

نام دستگاه

آدرس

کد پستی

۱

اداره کل بهزیستی

گرگان-خیابان شهید بهشتی-بهشت دهم

۴۹۱۶۶۹۴۹۹۸

۲

اداره کل هواشناسی

گرگان- میدان بسیج -سایت اداری

۴۹۱۸۹۳۷۱۵۱

۳

اداره کل حفاظت محیط زیست

گرگان-جاده نهارخوران-جنب هتل راه و ماه

۴۹۱۷۱۴۵۱۸۵

۴

اداره کل گمرک

مرز اینچه برون

۴۹۷۵۱۳۴۱۹۶

۵

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای

گرگان- خیابان ۵ آذر-انتهای بلوار حسام

۴۹۱۷۷۹۶۷۴۵

۶

اداره کل ورزش و جوانان

گرگان -خیابان شهید بهشتی-بهشت هشتم(۸)

۴۹۱۶۶۷۵۷۶۱

۷

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

گرگان-چهارراه گلها-خیابان شهید مصطفی خمینی-نبش کوچه دهم

۴۹۱۶۷۹۳۸۴۵

۸

اداره کل ثبت احوال

گرگان- میدان بسیج-سایت اداری

۴۹۱۸۹۳۷۳۱۵

۹

اداره کل پزشکی قانونی

گرگان-بلوار شهید کلانتری(کمربندی)-روبروی شهرک حافظ

۴۹۱۳۸۹۷۷۵۵

۱۰

استانداری

گرگان – میدان بسیج-سایت اداری ساختمان شماره (۱)استانداری – امور اداری

۴۹۱۸۹۳۶۹۷۱

۱۱

اداره کل راه و شهرسازی

گرگان ابتدای خیابان شهید بهشتی

۴۹۱۳۸۱۳۶۶۱

۱۲

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

گرگان- میدان فخرالدین اسعد گرگانی ابتدای خیابان لشگر

۴۹۱۶۶۸۳۴۴۵

�زمان و محل توزیع کارت

–       ۱/۵- کارت ورود به جلسه آزمون توانمندیهای عمومی و تخصصی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۲۴ و ۲۵ خرداد ماه در سایت ثبت نامی قابل دریافت می باشد.

– تاریخ و محل برگزاری آزمون همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه آزمون به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

�مواد آزمون عبارتند از:

۱/۴- آزمون توانمندیهای عمومی: شامل ۱- زبان و ادبیات فارسی ۲- معارف اسلامی ۳- اطلاعات سیاسی – اجتماعی و مبانی قانونی ۴- زبان انگلیسی عمومی ۵- ریاضی و آمار مقدماتی ۶- فنآوری اطلاعات؛ که به تعداد ۱۰۰ سؤال ۴ گزینه ای ( بدون اعمال نمره منفی ) طراحی خواهد شد.

تبصره: اقلیت های دینی از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می شود.

۲/۴-آزمون تخصصی: شامل سؤالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب خواهد بود.

تذکرات:

۱-     از کل سهمیه استخدامی ۳۰ درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد؛ که طبق مقررات ۲۵% به جانبازان، آزادگان فاقد شغل، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان ۲۵% و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان بالای یک سال اسارت و ۵% به سایر ایثارگران اختصاص دارد.

–       استخدام مازاد بر۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

تبصره- سهمیه ۲۵% ایثارگران از طریق معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ردیفها کسر گردیده است.

–       پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضو رداوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر ۲۵% و آزادگان زیر یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دارد. مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت.

۲-     معلولین بومی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳% سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

–       صد درصد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی استان اختصاص دارد و داوطلبان سایر استان ها هیچگونه حقی در صورت شرکت در آزمون نخواهند داشت.

تبصره: بومی به افرادی اطلاق می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب)حداقل دو مقطع از مقاطع تحصیلی ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه را در محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام سپری کرده باشد.

ج) فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی که محل سه سال از سنوات تحصیلی آنها ( اعم از ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ) با محل مورد تقاضای استخدام یکی باشد، نیز بومی تلقی می شوند.

توجه ۱– اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی در آزمون را کسب نکرده باشد، از داوطلبان بومی سایر شهرستان های استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه ۲- داوطلبان موضوع این بند، بایستی مدارک لازم را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

۳-     کارکنان غیر رسمی و همچنین نیروهای شرکتی دستگاه استخدام کننده، به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از دو درصد و حداکثر ۲۰ درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۴-     اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیر رسمی دستگاه استخدام کننده، داوطلبان بومی و شاغلین غیر رسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۵-     به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۶-     مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان، مسابقه و جذب محرز شود، داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۷-     مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۸-     انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه تخصصی و گزینش صورت خواهد گرفت.

برای ثبت نام اینترنتی اینجا کلیک کنید

 

 

 


 سوالات عمومی آزمونهای استخدامی سازمان های دولتی +پاسخنامه